
Alyvuogių aliejus kosmetikos gamyboje plačiai žinomas ir naudojamas jau seniai. Alyvuogių aliejaus naudą ne tik maistui, bet ir grožio puoselėjimui vertino dar senovės egiptiečiai ir graikai, kvapnų aliejų vadinę skystu auksu. Ir ne veltui – dėl savo daugiafunkcinių savybių šis Viduržemio jūros regiono produktas yra pasižymėjęs kaip odos grožį saugantis ingredientas.
Šiandien alyvuogių aliejų galime rasti dažnos kosmetikos priemonės sudėtyje, tad verta pasidomėti konkrečia jo nauda odai. Alyvuogių aliejuje yra keturių tipų antioksidantų, dėl kurių aliejus veikia kaip valomoji, drėkinamoji ir odą apsauganti priemonė. Vieni iš šių antioksidantų – vitaminai A ir E. Jie atstato saulės, šalčio, vėjo ar oro taršos odai padarytą žalą. Vitaminas E padeda atkurti ir išsaugoti odos elastingumą ir tokiu būdu sulėtinti senėjimo procesus. Antioksidantai polifenoliai ir fitosteroliai neutralizuoja kenksmingą laisvųjų radikalų poveikį. Antioksidantas hidroksitirozolis apskritai laikomas vienu stipriausių antioksidantų pasaulyje. Alyvuogių aliejuje esantys antioksidantai taip pat stimuliuoja odos ląstelių veiklą. Priemonės su šiuo skystuoju auksu užtikrina, kad oda taps stangresnė ir lygesnė, raukšlelės sumažės, o gilios raukšlės pasidarys gerokai mažiau pastebimos.
Alyvuogių aliejuje yra linolo rūgšties (arba kitaip dar vadinamos omega-6 rūgšties) – šio komponento žmogaus organizmas pats pasigaminti negali. Linolo rūgštis apsaugo odą nuo drėgmės netekimo. Tad produktai su alyvuogių aliejumi pasižymi puikiomis drėkinamosiomis savybėmis. Šios priemonės geba giliai įsiskverbti į odą ir užtikrinti jos drėkinimą, jos atstato odos riebalų balansą, padeda odai įgyti sveiko švytėjimo. Aliejus tuo pačiu intensyviai maitina odą.
Alyvuogių aliejus padeda odai atsinaujinti ir pašalinti senas ląsteles, kitaip tariant, jis turi šveitiklio bruožų. Tai žymiai rečiau girdima, bet ne mažiau vertinga alyvuogių aliejaus savybė. Būtent dėl šios priežasties alyvuogių aliejaus rekomenduojama įmaišyti į naminius šveitiklius, paprastai gaminamus iš rupios jūros druskos, o daugelio kosmetikos pramonėje gaminamų šveitiklių sudėtyje taip pat randame alyvuogių aliejų. Pasinaudojus tokiais šveitikliais, oda atsinaujins, atrodys sveika ir švytinti.
Dėl savo unikalios sudėties alyvuogių aliejus gali tarnauti kaip valomoji priemonė, o valiklių sudėtyje esantis aliejus užtikrins, kad oda bus nuvalyta švelniai, tačiau ir efektyviai.
Klastingi saulės spinduliai naudojant priemones su alyvuogių aliejumi nebebus tokie baisūs. Aliejus turi savybę sugerti UV spindulius. Todėl nuo saulės apsaugančio kremo ar tiesiog dieninio kremo su UV filtrais veikimas bus žymiai efektyvesnis, jei tarp priemonės komponentų bus ir alyvuogių aliejus.
Bėgant šimtmečiams alyvuogių aliejaus šlovė neblėsta: skystasis auksas šiomis dienomis gali pasitarnauti mūsų odos grožiui ne mažiau nei Antikos laikais. Alyvuogių aliejų galima naudoti kaip naminę grožio priemonę, o pamačius jį kosmetikos priemonės sudėtyje, neverta net abejoti visapusiška tokios priemonės nauda odos grožiui ir sveikatai.
Jūsų el. paštas:
Komentaras:
Pastaba: HTML nėra palaikomas!Įveskite saugos kodą: