Kregždės lizdo ekstraktas

Šiuo metu jūs galbūt sakysite: "Kregždės lizdo ekstraktas?! Ką gi sugalvojote, Azija? "

Bet prieš atmetant šią galimybę sužinokime šiek tiek daugiau apie tai.

Kas tai ir kaip gaminama?

Vieni iš didžiausių „Paukščių lizdų“ („Kregždės lizdų“) produktų vartotojų yra žemyninėje Kinijoje. Taip pat lizdai yra renkami kituose Pietryčių Azijos šalių (IndonezijosMalaizijosVietnamoTailando) urvuose. Dažniausiai renkami Aerodramus fuciphagus lizdai. Lizdai naudojami gaminti sriuboms, grožio produktams, ir siekiant pelno. „Kregždės lizdas“ Kinijoje valgomas jau daugiau nei 400 metų. Ypač jis yra paplitęs Kantono virtuvėje, kur laikomas ypatingu delikatesu.

Kregždės lizdus gamina iš savo seilių. Pagaminti lizdus užtrunka 35 dienas ir specialiai apmokyti darbuotojai surenka po dalį tokio lizdo. Kita dalis lizdo paliekama, kad paukščiai taip galėtų juos atstatyti. Nuėmus derlių, t.y. lizdus, jie yra kuropščiai išvalomi ir pašalinama viskas, kas yra nešvaru ir nereikalinga. Lizdų rinkimas yra pavojingas, o gamyba - sudėtinga, todėl jie yra labai brangūs. Sauja tokio lizdo gali kainuoti apie 100 JAV dolerių; dubenėlis sriubos Honkonge gali kainuoti nuo 30 iki 100 JAV dolerių, o baltų lizdų kilogramas – iki 2000 JAV dolerių.

Tradicinėje kinų medicinoje, paukščių lizdas yra laikomas vienas iš "Keturių didžiųjų jaunystės tonikų". Ir Dinastijos laikais, turtingas elitas valgytų paukščių lizdų sriubą kasdien, norėdami išlaikyti savo odą sveiką ir jauną.

Pagal senovės Kinų literatūrą, produktai iš „Kregždės lizdo“ tradiciškai buvo naudojami sustiprinti sveikatai ir pasisemti energijos. Taip pat buvo stebimas gydomasis poveikis tuberkuliozei, lėtiniam viduriavimui, lėtinei maliarijai, plaučių infekcijai.

 

Kaip „Kregždės lizdo“ ekstraktas veikia odą ir sveikatą šiandien?

·         Tai yra vienas iš grožio ingredientų ir ilgalaikis „Kregždės lizdo“ ekstrakto vartojimas pagrąžina odą.

·         Baltymų ir vitaminų kiekis, esantis „Kregždės lizdo“ ekstrakte, gali padėti sušvelninti odą ir išlaikyti jaunystę.

·         Tyrimais paremtos ir pateiktos išvados rodo apie tai, kad paukščio lizdo ekstraktas skatina augimą ir atstato kūno audinius.

·         Kiekviename „Kregždės lizde“ yra kolageno (baltymo).

·         Valgant tinkamai, moterims gali padidinti metabolizmą, pagerinti odos būklę ir sulėtinti senėjimo procesą.

·         Stiprina antikūnius, kovojant su ligomis.

·         Kiekviena „Kregždės lizdo“ seilių dalis yra turtinga baltymais ir vitaminais.

·         Įrodytas gydomasis poveikis plaučiams, virškinimo traktui, inkstam ir gali padėti apsaugoti bendrą imuninę sistemą.

·         Kalbant apie tradicinę kinų mediciną, paukščių lizdai yra antrajame etape, išskyrus ženšenio svarbą.

·         Nėštumo metu gali sumažinti nugaros skausmus, sustiprinti kūdikio plaučius pastojimo metu. Taip pat paspartinti gijimo procesą po gimdymo.

·         Vyresnio amžiaus žmonėms, tinkama mityba su „Kregždės lizdo“ produktais, gali sustiprinti raumenis ir kaulus, bei padidinti organizmo atsparumą ligoms.

·         Vaikams, paukščių lizdai gali padidinti absorbuojamų maistinių medžiagų jėgą, kiekvieną kartą valgant, bei sustiprinti plaučius.

·         Maistas su „Kregždės lizdu“ yra labai gerai rūkaliams, gali sumažinti poveikį, kurį sukelia nikotinas, tokiu būdu padedant išvengti vėžio invazijos (vėžio).

 

Cheminis „Paukščių lizdo“ turinys:

• 9% drėgmės;

• 20% neorganinių pelenų

• 32,3% baltymų (glikoproteino ir 17 tipų amino rūgščių);

• 38,7% angliavandenių.

 

Šiandien, produktai pagaminti iš „Kregždžių lizdų“ yra naudingi odai ir šiam tikslui naudojami visame pasaulyje. “The Bird’s Nest” - tai stiprus prabangos simbolis.