Kregždžių lizdų ekstraktas: tarp tradicijos ir naujovių

Kregždžių lizdų ekstraktas: tarp tradicijos ir naujovių.

 

Vakaruose kregžių lizdų nauda buvo įvertinta tik labai neseniai, tuo tarpu Rytuose, tiksliau Kinijoje, jau nuo Tang (907 m.) ir Sung( 960-1279 m.) dinastijų laikų dėl savo maistingumo ir gydomųjų savybių kregždžių lizdai buvo laikomi tauriuoju maisto produktu. Ir tik visai neseniai buvo nustatyta, kad ekstraktas greitina epidermio (viršutinio odos sluoksnio) augimą ir atsinaujinimą.

Kregždžių lizdų sudėtyje yra gausu kalcio, magnio, geležies ir kalio - vienų svarbiausių medžiagų žmogaus organizmui.

Kinų tradicinės virtuvės ypatumai

Kiniškai kregždžių lizdai vadinami Yan wo. Kinai dažniausia iš kregždžių lizdų ruošia sriubą ir ją vadina nevirta sriuba. Dėl tos priežasties yra išsaugoma daug lizduose esančių naudingų medžiagų, tokių kaip angliavandeniai, amino rūgštys, mineralinės druskos, o svarbiausia glikoproteinai. Jau senovėje buvo tikima, kad sriuba padeda išvengti daugybės sveikatos problemų, tokių kaip per aukštas kraujospūdis, astma, puoselėja balso stygas, gerina susikaupimą ir apskritai stiprina imunitetą. Vienu žodžiu, buvo ir yra laikoma vaistu nuo visų ligų.

Kregždžių lizdų sriuba yra laikoma vienu brangiausiu patiekalu. Viskas dėl jų ypatingo skonio ir retumo.

Skonis labai ypatingas, bet toli gražu ne prastas. Sprendžiant iš to, kad patiekalas yra tradicinis, tai užtikrina faktą, jog patiekalas įvertintas, naudingas ir patikimas.

Kas visgi yra tie kregždžių lizdai?

Kregždžių lizdai yra gana sunkiai randami jau vien dėl to, kad dažniausiai jie lipdomi olose. Lizdai yra sudaryti iš seilių, kurios yra kaip klijai ar cementavimo medžiaga, kartais sudėtyje randama augalijos ir plunksnų. Žinoma, apdorojant ir ruošiant kregždžių lizdų ekstraktą yra pašalinamos visos pašalinės medžiagos.

Dauguma lizdų yra surendžiami poravimosi laikotarpiu patino dėka per vidutiniškai 35dienas. Lizdas atrodo taip, lyg kasnors būtų prilipdęs puodelį prie olos. Dažniausiai lizdų prilipdytų vienas šalia kito būna daugiau nei tuzinas.

Pagal dabartinę statistiką didžiausi lizdų importuotojai yra Hong Kongas ir JAV.

Nauda garantuota!

Pagaliau šį nuostabų ekstraktą atrado ir vakarietiška pasaulio pusė. Kol ieškoma vis naujų būdų susigražinti ar išsaugoti jaunystę, tikrosios ir patikrintos laiko medžiagos yra mums prieš akis, produktai, kurie vieniems per amžius yra tapę tradiciniais, o kitiems tarsi naujas atradimas, stebinantys savo nauda ir žadantys keisti pasaulinę mediciną bei kosmetiką.

Nereikia išradinėti naujų priemonių, tereikia atsigręžti į praeitį ir naudotis protėvių paliktais sveiko ir visaverčio gyvenimo receptais.

Juk visi siekiame geriausio.