
Ne paslaptis, jog nuo senų laikų kregždė laikoma vilties, vaisingumo ir gyvybės atsinaujinimo simbolis. Šis simbolis laikomas meilės romėnų deivės Veneros simboliu, o Egipto literatūroje, šie paukščiai buvo prilyginami žvaigždėms ir laikomos mirusiųjų sielomis.
Lietuvoje kregždė prisienama mūsų protėvių, nes nuo seno mūsų tėvynainiai kregždę laikė laimę nešančiu paukščiu. Taip pat šis paukštis pranašaudavo ir kitus reiškinius, o jo pagalba buvo galima numatyti artėjančius oro pokyčius.
Tačiau ne tik pats paukštis pasitarnavo protėviams, bet ir jų sukami lizdai. Jau nuo seno Pietų Azijoje (Kinijoje) „kregždžių lizdai“ buvo laikomi delikatesu ir gaminami iš įvairių Pietų Azijoje gyvenančių kregždžių lizdų. Na o šis delikatesas, pasak legendų, atsirado visiškai atsitinktinai, kuomet Kinijos armija kovojo su Čingishanu. Bekovojant, Kinijos atsidūrė uolėtoje ir kalvotoje saloje. Čia nebuvo kuo maitinitis, todėl atkaklūs kareiviai aptiko kregždės susuktuose lizduose žuvies ikrų, dumblių ir kitų maistingųjų medžiagų, o tai reiškė, kad tuos lizdus buvo galima naudoti maistui, ir taip išsivaduoti nuo alkio. Tai įvyko XVIII a., ir nuo to laiko iš jų gaminami delikatesai, kurie ir iki šiol labai populiarūs ne tik Kinijoje, bet ir Tailande, Malaizijoje ir kituose Pietų Azijos šalyse.
Taip pat vertėtų paminėti, kad kregždės savo lizdus suka seilių pagalba, na ir tai yra viena iš priežaščių, kodėl lizdai turi tiek daug naudingų medžiagų. Žinoma mums Europiečiams tai neįprasta ir kiek egzotiška, na o Kinijoje „kregždžių lizdai“ naudojami ne tik kulinarijoje, bet ir medicinoje ir net kosmetologijoje. Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, ekstraktas išgaunamas iš „kregždžių lizdų“ yra praturtintas kaliu, magniu, geležimi bei kitais elementais, kiurie aprūpina organizmą veikliosiomis medžiagomis. Labiausiai paplitęs jo naudojimas norint atjaunėti bei pagerinti odos būklę. Hon Kongo universitete atliktas tyrimas, kurio rezultatai parodė, jog kregždžių lizdų ekstraktas skatina ląstelių dauginimąsi ir jų augimą. Jų sudėtyje be anksčiau minėtų medžiagų, aptinkama ir glikoproteino, keratinocitų ir fibroblastų, kurie skatina ypatingai svarbių odos išvaizdai ląstelių dauginimąsi, todėl produktai su kregždžių lizdų ekstraktu gerina odos būklę, lygina odos nelygumus, gaivina, minkština bei giliai drėkina ir maitina odą, gerina jos elastingumą bei suteikia sveikos odos spindesį.
Kinijoje taip pat egzistuoja legenda apie Ledi Yang, kuri Azijoje kadaise buvo laikoma grožio ir jaunystės etalonu, nes pasakojama, jog ji buvo nepaprasto grožio,
veidas lygus ir spindintis, žvilgsnis sklidinas energijos, ir laiko nepaliesta švytinti oda, tad buvo teigiama, kad jos grožio paslaptis slypi ,,kregždžių lizduose“.
Taigi, ekstraktas, išgautas iš kregždžių lizdų turi tiek daug gerų savybių, kad nenuostabu jog jis pradėtas naudoti ir kosmetologijoje. Šiuo metu kosmetikos su šiuo ekstraktu galima įsigyti ir Lietuvoje, apsilankius parduotuvėje, adresu www.natureja.lt, kur rasite įvairių kremų, kaukių, ir kitos kosmetikos su kregždžių lizdų ekstraktu, ir kiekviena save mylinti moteris galės leisti sau pasijausti tikra dama.
Jūsų el. paštas:
Komentaras:
Pastaba: HTML nėra palaikomas!Įveskite saugos kodą: