Susipažinkite - šventagaršvė!

Trumpai apie...
 
sventagarsve - populiariausias gydomasis augalaus azijos salyseVaistinė šventagaršvė yra skėtinių šeimos atstovas. Augalas dažnai yrau daugiametis, siekia iki 250 cm aukščio. Šakniastiebyje randama balsvo arba gelsvo skysčio, kuris vadinamas šventagaršvės pienu. 
Kinijoje auganti šventagaršvių rūšis pasižymi jau nuo senų laikų atrastomis gydomosiomis savybėmis. Tai bene populiariausias gydomasis augalus kinų bei japonų kultūroje. 
 
Gydomosios savybės 
 
Šis augalas ypatingas moterų sveikatai, nes vartojant kaip maisto papildą galima išvengti nemalonių skausmų mėnesinių metų, sumažinti priešmenstruacinio laikotarpio simptomus, padeda atsistatyti po gimdymo bei suteikia kasdienio žvalumo. Šventagaršvė naudinga ir esant aukštam kraujispūdžiui, galvos skausmams, širdies problemoms gydyti.
 
Augalas pasižymi antiseptinėmis ir kraujotaką skatinančiomis savybės, todėl yra gan plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje. Šventagaršvėje taip pat yra gausu mineralų, vitaminų, antioksidantų, eterinių aliejų, švetagaršvės ir valerijono aliejų, safrolo, linoleno rūgšties ir skopoletino. Visi išvardyti komponentai efektyviai kovoja prieš odos senėjimo procesus, slopina uždegimus bei turi stiprų antiseptinį ir atibakterinį poveikį. Daugelis rimtų problemų, tokių kaip egzema, aknė, randai po spuogų, pūslelinės pasekmės gali būti sėkmingai gydomi šio augalo ekstraktu praturtintomis priemonėmis. 
 
Tačiau dėl itin didelio veiksmingumo savivaliauti naudojant šį augalą nevertėtų, nes dėl žinių ir patirties stokos, odos problemas galima tik pagilinti. 
 
Siūlome pasirinkti priemonių su šventagaršvės ekstraktu.